Eddie Meduza - Boken Just like Eddie + EP nu till mässpris 99kr (Förr 249kr)  - - >

Croggon Alison

The Bone Queen (Bok)

95:-

Bok Pocket

Utgått ur sortimentet. Kan inte levereras 
Mer information om lagerstatus

Du har nu lagt den här produkten i din bevakningslista. Du kommer att få ett mail om produkten åter går att köpa. Du kan se din bevakningslista under Önskelistor på sidan Mitt konto.

INFORMATION OM PRODUKTEN

Perfect for fans of Tolkien and Garth Nix, The Bone Queen is the highly anticipated prequel to the bestselling high fantasy quartet The Books of Pellinor.

Acclaimed author Alison Croggon explores the early life of Cadvan of Lirigon, one of the most powerful Bards of his time, and the grievous crime that almost destroyed him. Exiled from the School of Lirigon, Cadvan is isolated and guilt-ridden, burdened by the memories of his dealings with the Dark. Meanwhile, across Edil-Amarandh, a number of disturbing events suggest that the Bone Queen may not have been successfully banished after Cadvan unleashed her, as was previously believed. The Light is under threat, but does Cadvan have the strength to face the Bone Queen again?

Fakta

Författare:
Titel:The Bone Queen
Typ:Bok
Kategori:Övrigt
Releasedatum:
Artikelnummer:735237
Lagerstatus:Utgått ur sortimentet Kan inte levereras
EAN:9781406364828
ISBN:1406364828
Språk:Engelska
Bandtyp:Pocket
Mått(BxHxD):128x198x28 mm
Omfång:403 sidor
Vikt:305 gram
Titel:The Bone Queen
Förlag:Walker Books
Denna artikel är slutsåld och har utgått ur vårt sortiment.

Presentkort

Köp digitala presentkort

kan skickas via SMS, e-post eller vanliga brev.

mer info

Häng med oss

Nyhetsbrev

Ginza-nyheter i mejlen

Gör som 281 000 andra!
Beställ Ginzas nyhetsbrev och få de senaste nyheterna och bästa erbjudandena först!

Information om personuppgifter och marknadsföring

Ginzakatalogen

Missa inte vår välfyllda katalog!

Beställ eller läs den online

Artikelnummerbeställning

Den digitala katalogbaksidan

Beställ genom att fylla i artikelnummer från katalogen.

mer info

EU Delivery

International delivery available.

mer info

Back to Top close

open popup