Indiana Jones-box 4DVD sänkt från 299kr till 149:- - - >

Mackenzie Rebecca

In A Land Of Paper Gods (Bok)

99:-

Bok Pocket

Utgått ur sortimentet. Utgått ur sortimentet 
Mer information om lagerstatus

Du har nu lagt den här produkten i din bevakningslista. Du kommer att få ett mail om produkten åter går att köpa. Du kan se din bevakningslista under Önskelistor på sidan Mitt konto.

INFORMATION OM PRODUKTEN

A brilliantly distinctive debut, told from the perspective of one of the most unforgettable child narrators in recent fiction, IN A LAND OF PAPER GODS by Rebecca Mackenzie will appeal to readers who loved Oranges Are Not The Only Fruit or The Light Between Oceans. Jiangxi Province, China, 1941. Atop the fabled mountain of Lushan perches a boarding school for the children of British missionaries. While her parents pursue their calling, ten-year-old Henrietta S. Robertson discovers that she, too, has been singled out by the Lord. As Japanese invaders draw closer, Etta and her dorm mates retreat into a world where boundaries between make believe and reality become dangerously blurred. So begins a remarkable journey, through a mystical landscape and to the heart of a war.

Fakta

Författare:
Titel:In A Land Of Paper Gods
Typ:Bok
Kategori:Övrigt
Releasedatum:
Artikelnummer:735961
Lagerstatus:Utgått ur sortimentet Utgått ur sortimentet
EAN:9781472224224
ISBN:1472224224
Språk:Engelska
Bandtyp:Pocket
Mått(BxHxD):130x199x21 mm
Omfång:339 sidor
Vikt:245 gram
Titel:In A Land Of Paper Gods
Förlag:Headline
Denna artikel är slutsåld och har utgått ur vårt sortiment.

Presentkort

Köp digitala presentkort

kan skickas via SMS, e-post eller vanliga brev.

mer info

Facebook

Nyhetsbrev

Ginza-nyheter i mejlen

Gör som 281 000 andra!
Beställ Ginzas nyhetsbrev och få de senaste nyheterna och bästa erbjudandena först!

Ginzakatalogen

Missa inte vår välfyllda katalog!

Beställ eller läs den online

Artikelnummerbeställning

Den digitala katalogbaksidan

Beställ genom att fylla i artikelnummer från katalogen.

mer info

EU Delivery

International delivery available.

mer info

Back to Top close

open popup