Thåström: Centralmassivet. Mycket limiterad på vinyl! Säkra ditt ex. här - - >

Tucholke April Genevieve

Slasher Girls & Monster Boys (Bok)

90:-

Bok Pocket

Beställningsvara. Skickas inom 5-10 vardagar 
Mer information om lagerstatus

Du har nu lagt den här produkten i din bevakningslista. Du kommer att få ett mail om produkten åter går att köpa. Du kan se din bevakningslista under Önskelistor på sidan Mitt konto.

INFORMATION OM PRODUKTEN

For fans of Stephen King, Neil Gaiman, "American Horror Story"and "The Walking Dead"comes a powerhouse anthology featuring some of the best thriller and horror writers in YA Stefan Bachmann, Leigh Bardugo, Kendare Blake, A. G. Howard, Jay Kristoff, Marie Lu, Jonathan Maberry, Danielle Paige, Carrie Ryan, Megan Shepherd, Nova Ren Suma, McCormick Templeman, April Genevieve Tucholke, Cat Winters A host of the sharpest young adult authors come together in this collection of terrifying tales and psychological thrillers. Each author draws from a mix of literature, film, television, and music to create something new and fresh and unsettling. Clever readers will love teasing out the references and can satisfy their curiosity at the end of each tale, where the inspiration is revealed. There are no superficial scares here; these are stories that will make you think even as they keep you on the edge of your seat. From blood horror, to the supernatural, to unsettling, all-too-possible realism, this collection has something for anyone looking for an absolute thrill."

Fakta

Författare:
Titel:Slasher Girls & Monster Boys
Typ:Bok
Kategori:Övrigt
Releasedatum:
Artikelnummer:735269
Lagerstatus:Beställningsvara Skickas inom 5-10 vardagar
EAN:9780147514080
ISBN:0147514080
Språk:Engelska
Bandtyp:Pocket
Mått(BxHxD):138x210x24 mm
Omfång:384 sidor
Vikt:360 gram
Titel:Slasher Girls & Monster Boys
Förlag:Penguin USA
Denna artikel skickas normalt inom 5-10 vardagar.
Denna artikel finns i externt lager.
Förbeställ om du vill hämta den i vår butik i Fåglum. Kontakta Kundservice

Presentkort

Köp digitala presentkort

kan skickas via SMS, e-post eller vanliga brev.

mer info

Facebook

Nyhetsbrev

Ginza-nyheter i mejlen

Gör som 281 000 andra!
Beställ Ginzas nyhetsbrev och få de senaste nyheterna och bästa erbjudandena först!

Ginzakatalogen

Missa inte vår välfyllda katalog!

Beställ eller läs den online

Artikelnummerbeställning

Den digitala katalogbaksidan

Beställ genom att fylla i artikelnummer från katalogen.

mer info

EU Delivery

International delivery available.

mer info

Back to Top close

open popup