Naxos 30 år –  30CD-box 249kr, ja du läste rätt!

| Beställ 0512-299 50

Antal Träffar: 6652

Skönlitteratur

  • 0 - 9ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZÅÄÖÖvrigt
  • Inga produkter passar ditt val, välj en annan flik.

  • Reignsaw

    Bergman J Reignsaw

    Bok 2017-04-21

    Ur den mörkaste vrån ur ett vridet sinne, föddes Reginald J. Sawyer, en ex. sergeant i den amerikanska marinkåren. En mörk slasher-historia på nio kapitel i romanform. Novellen bygger på dagböcker om...

    Läs mer Artikelnr: 376949

    109:-

    Fåtal i lager

    Skickas inom 1-3 vardagar

  • Små Ögonblick Av Lycka (men Rätt Mycket Elände Med) - 83 1/4-årige Hendrik Groens Hemliga Dagbok

    Groen Hendrik Små Ögonblick Av Lycka (men Rätt Mycket Elände Med) - 83 1/4-årige Hendrik Groens Hemliga Dagbok

    Bok 2016-11-17

    Grinig gubbe avslöjar!Hendrik Groen är 83¼ år gammal och bor på ett äldreboende i Amsterdam. Han har tröttnat på att alltid vara korrekt, intagande, vänlig, belevad och hjälpsam. "Jag tänker inte tyc...

    Läs mer Artikelnr: 671049

    49:-

    Finns i lager

    Skickas inom 3-6 vardagar

  • En Enda Risk

    Ahrnstedt Simona En Enda Risk

    Bok 2017-05-03

    Omöjlig kärlek, passion och spänningEn enda risk är den efterlängtade tredje delen i romancedrottningen Simona Ahrnstedts bästsäljande samtidsserie. En bladvändare fylld av kärlek, sex och spänning. ...

    Läs mer Artikelnr: 681274

    54:-

    Beställningsvara

    Skickas inom 3-6 vardagar

  • Huset Vid Havet

    Roberts Nora Huset Vid Havet

    Bok 2017-06-05

    Kärlek, systerskap och magiMia Devlin vet vad det innebär att älska med hela sitt hjärta - och att bli sviken av sin älskade. För många år sen blev hon och Sam Logan passionerat förälskade, men han l...

    Läs mer Artikelnr: 681040

    199:-

    Ej släppt ännu

  • Arvet Efter Dig

    Moyes Jojo Arvet Efter Dig

    Bok 2016-03-15

    Lou tampas med skuldkänslor över att hon inte lyckades förmå Will att fortsätta leva, samtidigt som hon själv ställs inför en hel rad nya utmaningar. Hon lovade Will att våga mer och att leva sitt li...

    Läs mer Artikelnr: 732792

    49:-

    Finns i lager

    Skickas inom 3-6 vardagar

  • Farlig Sanning

    Jansson Anna Farlig Sanning

    Bok 2016-08-03

    En sommarnatt på sjukhusets kirurgavdelning får undersköterskan Anneli Robertsson ta hand om en gammal kvinna som råkat ut för en smitningsolycka. Kvinnan överlever inte och polisen påbörjar sin jakt...

    Läs mer Artikelnr: 667796

    33:-

    Beställningsvara

    Skickas inom 3-6 vardagar

  • Ditt Liv Och Mitt

    Axelsson Majgull Ditt Liv Och Mitt

    Bok 2017-04-11

    Märit kliver av tåget i Lund utan att själv förstå varför. Det är över femtio år hon senast var här och hon har inte längtat tillbaka en sekund. Hit kom hon som lovande läkarstuderande på 60-talet, e...

    Läs mer Artikelnr: 675422

    199:-

    Beställningsvara

    Skickas inom 3-6 vardagar

  • Min Mormor Hälsar Och Säger Förlåt

    Backman Fredrik Min Mormor Hälsar Och Säger Förlåt

    Bok 2014-06-05

    Elsa är sju år och annorlunda. Mormor är sjuttiosju år och galen. Stå-naken-på-balkongen-och-skjuta-med-paintballgevär-på-män-som-vill-prata-om-Jesus-galen. Men hon är också Elsas bästa, och enda, vä...

    Läs mer Artikelnr: 718213

    49:-

    Finns i lager

    Skickas inom 3-6 vardagar

  • Öppnas I Händelse Av Min Död

    Moriarty Liane Öppnas I Händelse Av Min Död

    Bok 2015-11-12

    Tänk dig att din man hade skrivit ett brev till dig som bara får öppnas efter hans död. Föreställ dig att brevet innehåller hans mörkaste hemlighet. En hemlighet som kan förstöra inte bara det liv oc...

    Läs mer Artikelnr: 729751

    49:-

    Beställningsvara

    Skickas inom 3-6 vardagar

  • De Polyglotta Älskarna

    Wolff Lina De Polyglotta Älskarna

    Bok 2017-06-05

    Vinnare av Augustpriset 2016!Max Lamas drömmer om en älskarinna som talar alla hans språk. Sökandet tar honom från Stockholm till Italien, där han lär känna en markisinna som står på ruinens brant. E...

    Läs mer Artikelnr: 681119

    49:-

    Ej släppt ännu

  • Århundradets Kärlekskrig - En Punktroman

    Witt-Brattström Ebba Århundradets Kärlekskrig - En Punktroman

    Bok 2017-03-16

    Ett äktenskapligt haveri i jämställdhetens förljugna paradis. Det är brutalt, slagfärdigt, naket, ömkligt. Och oändligt sorgligt.Två röster: en kvinna och en man som levt tillsammans i ett halvt liv....

    Läs mer Artikelnr: 675243

    49:-

    Finns i lager

    Skickas inom 3-6 vardagar

  • Och Varje Morgon Blir Vägen Hem Längre Och Längre

    Backman Fredrik Och Varje Morgon Blir Vägen Hem Längre Och Längre

    Bok 2017-05-15

    En kortroman om modet att ta farväl av dem man älskarFarfar och Noah sitter på en bänk och pratar. Under bänken växer hyacinter, just de blommor som farmor odlade i sin trädgård.Farfar och Noah kan p...

    Läs mer Artikelnr: 682730

    89:-

    Beställningsvara

    Skickas inom 3-6 vardagar

  • Stormens Krigare

    Cornwell Bernard Stormens Krigare

    Bok 2017-01-26

    Nionde delen i Saxonsagan om Uhtred!En bräcklig fred råder i Wessex, Mercia och Östangeln. Kung Alfreds son Edward och respektingivande dotter Æthelflæd regerar i kungadömena, men runt omkring dem fö...

    Läs mer Artikelnr: 675941

    179:-

    Beställningsvara

    Skickas inom 3-6 vardagar

  • Druiderna

    Scarrow Simon Druiderna

    Bok 2017-03-13

    Äventyr och action i romarriket De erfarna romerska soldathjältarna Macro och Cato står inför en obeveklig fiende i Britannien. Det är år 52 e Kr och öns västra stammar, ivrigt påhejade av druiderna,...

    Läs mer Artikelnr: 675721

    177:-

    Beställningsvara

    Skickas inom 3-6 vardagar

  • Den Som Stannar, Den Som Går. Bok 3, Åren Mitt I Livet

    Ferrante Elena Den Som Stannar, Den Som Går. Bok 3, Åren Mitt I Livet

    Bok 2016-12-28

    Elena stöter under ett författarframträdande på Nino Sarratore som hon i hemlighet varit förälskad i under hela sitt liv. Lila har efter sitt misslyckade äktenskap börjat ett nytt liv med Enzo Scanno...

    Läs mer Artikelnr: 675215

    194:-

    Beställningsvara

    Skickas inom 3-6 vardagar

  • Against All Odds

    Steel Danielle Against All Odds

    Bok 2017-05-04

    Taking chances is part of life, but when you bet your future against the odds, it's a high risk game. Kate Madison's stylish second-hand clothing shop has been a big success in New York, supporting h...

    Läs mer Artikelnr: 684904

    139:-

    Beställningsvara

    Skickas inom 5-10 vardagar

  • Tyst I Klassen!

    Ranelid Björn Tyst I Klassen!

    Bok 2012-12-14

    En roman och en berättare som inte lämnar någon oberördKristina Lilja växer upp med föräldrar och sex bröder i "Pinnakåkarna" i Malmö, ett område med nödbostäder som byggdes på 20-talet. Livet är hår...

    Läs mer Artikelnr: 682573

    47:-

    Beställningsvara

    Skickas inom 5-10 vardagar

  • Jag Utan Dig

    Rimmer Kelly Jag Utan Dig

    Bok 2017-02-15

    Ett måste för fans av Jojo Moyes och David Nicholls! »En otroligt vacker berättelse och väl värd varenda tår.« | BEAS BOKHYLLA »Berättelsen är vackert skriven med ett starkt tema, en fascinerande int...

    Läs mer Artikelnr: 676140

    49:-

    Finns i lager

    Skickas inom 3-6 vardagar

  • Kysstäckt

    Janouch Katerina Kysstäckt

    Bok 2017-05-22

    Rosanna Wildes erotiska noveller har rönt framgång och hon har blivit lite av en kändis. Hon blir flitigt uppvaktad och får många romantiska förslag. Oväntat nog kommer även ett erbjudande från Rosan...

    Läs mer Artikelnr: 680237

    49:-

    Beställningsvara

    Skickas inom 3-6 vardagar

  • Glöm Mig

    Schulman Alex Glöm Mig

    Bok 2017-05-15

    I sin mest självutlämnande roman någonsin berättar Alex Schulman om sökandet efter försoning med sin alkoholiserade mamma.Det är sommar. Alex Schulman befinner sig på sin mammas lantställe för att öv...

    Läs mer Artikelnr: 674244

    49:-

    Finns i lager

    Skickas inom 3-6 vardagar

  • Butcher`s Crossing

    Williams John Butcher's Crossing

    Bok 2016-05-05

    Det är inte varje år man läser en bok som är så perfekt genomförd att man själv nästan försvinner, glömmer sin omgivning Butchers Crossing är en sådan bok.NRC HandelsbladKärv och obarmhärtig, men sam...

    Läs mer Artikelnr: 734319

    53:-

    Beställningsvara

    Skickas inom 3-6 vardagar

  • Visa antal 

Köp deckare och romaner hos Ginza. Pocket och inbundet. Stort utbud, snabba och säkra leveranser.

Back to Top close

open popup