Jean Claude van Damme x3 = 49 kr. Billigast på Prisjakt! - - >

Hawdon Lindsay

Jakob's Colours (Bok)

149 :-

Bok Häftad

Beställningsvara. Skickas inom 5-10 vardagar 
Mer information om lagerstatus

Du har nu lagt den här produkten i din bevakningslista. Du kommer att få ett mail om produkten åter går att köpa. Du kan se din bevakningslista under Önskelistor på sidan Mitt konto.

INFORMATION OM PRODUKTEN

Inspired by the lost voices of the Romany Holocaust this heartbreaking and tender novel will appeal to readers who loved Sophie's Choice, Schindler's Ark and The Book Thief. 'Remarkable - brave, big-hearted and beautifully written' Andrew Miller, author of the Costa Award winner PURE Austria, 1944. Jakob, a gypsy boy - half Roma, half Yenish - runs, as he has been told to do.

Fakta

Författare:
Titel:Jakob's Colours
Typ:Bok
Kategori:Övrigt
Releasedatum:
Artikelnummer:725097
Lagerstatus:Beställningsvara Skickas inom 5-10 vardagar
EAN:9781444797688
ISBN:1444797688
Språk:Engelska
Bandtyp:Häftad
Mått(BxHxD):134x216x24 mm
Omfång:311 sidor
Vikt:340 gram
Titel:Jakob's Colours
Förlag:Hodder & Stoughton
Denna artikel skickas normalt inom 5-10 vardagar.
Denna artikel finns i externt lager.
Förbeställ om du vill hämta den i vår butik i Fåglum. Kontakta Kundservice

Back to Top close

open popup